Skip to content

Bardağın Yarısının Dolu Olduğunu Yeniden Görmek

Nisan 2, 2010

Hayat dosdoğru ileri gitmiyor, hepimiz biliriz. Gün ve gece gibi, doğanın kışın uyuyup hatta ölüp baharda yeniden canlanması gibi… Döngüler halinde… Yaşantımız, düşüncelerimiz, duygularımız, olan biten herşey, bütün bu olan bitene nasıl baktığımız gün be gün, an be an değişebiliyor. En karamsar anlarda en iyimser anlardaki halimizi ve tavrımızı aklımıza getirmek gerek sanırım. Bugün bardağın yarısının dolu olduğunu yeniden görüyorum.

Haftalardır organik kumaş alabilmek için yazıştığım, haberleştiğim kumaş üreticisi birkaç firma var. Henüz olumlu bir yanıt alamadığım e-postalar… İyi ya da kötü, bir yanıt alamadığım e-postalar… Türkiye’de organik kumaş üreten firmaların pek çoğunun müşterisi yurtdışından dev markalar. Her bir kalite kumaştan 1000 metreden az sipariş kabul etmiyorlar. Pes etmiş değilim.

Dün sevgili Güzide’yi  atölyesinde ziyarete gittim. Onun kendi çalışmaları için kumaşlarını nerelerden temin ettiğini sordum. Beni çok sevindiren bir adres verdi bana. El dokuması kumaşlara ulaşabileceğim bir adres… Türkiye’den… Yerel üreticilerle çalışarak yerel tüketiciye ulaşmak, sürdürülebilir ve organik giyim konusundaki farkındalığı artırmak, en azından bu çabanın bir parçası olmak dileğim.

Ne zamandır sebze bahçem için bir çit istiyordum. Metal ve ahşap çitler çok pahalı… Topladığım kargıların sayısı az, bütün çiti kargılardan yapmak için bunun on katı lazım. Geçen gün kargıları aralıklı dizip aralarına ipten bir ağ örmek aklıma geldi. Bugün uyguladım bu fikri. Jütle yapmak isterdim ama elimde yoktu. Ben de yünle yaptım.

Reklamlar
No comments yet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: